• контрола-

"Моряците" паднаха с 0:1 на "Тича" (снимки)

Черно море с куп юноши отстъпи на Дунав Русе в контрола - 1
Снимка: ПФК Черно море

Отборът на Черно море допусна загуба с 0:1 от Дунав Русе в контролна среща, играна на стадион "Тича" във Варна. Единственият гол в мача падна в 65-ата минута от дузпа, реализирана от Юлиян Ненов. В спаринга Илиан Илиев използва 10 юноши, продукт на школата на Черно море. Неофициален дебют за "моряците" направи роденият през 2004 година Николай Златев.

Черно море успя да създаде първата опасност в мача. В 7-ата минута Денислав Ангелов се пребори за една спорна топка в половината на гостите, нахлу в наказателното поле, но вместо да стреля, потърси пас към Петър Вуцов и сгреши. Малко след това Денислав Ангелов стреля с глава след центриране на Мартин Дичев, но над вратата. В 25-ата минута Стефан Христов изведе Свилен Щерев, който намери Долапчиев в наказателното поле. Нападателят на Дунав стреля, но Иван Дюлгеров успя да парира удара. В 34-ата минута Стефан Христов се озова на добра позиция и стреля, но покрай вратата. В 36-ата минута Макенджиев сгреши с подаването, топката попадна във Велислав Василев, който се опита технично да го прехвърли, но топката срещна тялото на бранител.

Илиан Илиев прави две смени на почивката. На мястото на Родриго Енрике влиза младият Николай Златев, който е роден през 2004 година. Излезе Иван Дюлгеров, а неговото място зае Иван Дичевски. В 60-ата минута Велислав Василев успя да вкара топката в мрежата на русенци, но голът не бе зачетен заради засада. Иначе варненци създадоха добра атака по десния фланг. Денислав Ангелов получи пас по крилото, нахлу в наказателното поле и потърси пас успоредно на вратата. Топката достигна до Николай Златев, който опита удар, но топката срещна крака на бранител. В 65-ата минута Дунав поведе в резултата. Юлиян Ненов бе съборен в наказателното поле от Мирослав Енчев и главният рефер отсъди дузпа. Въпреки, че хвана ъгъла Иван Дичевски не успя да избие удара на Ненов за 1:0. В 70-ата минута Курьор отправи удар от границата на наказателното поле, но над вратата. В 79-ата минута Денислав Ангелов проби отдясно и центрира по земя, но топката бе избира в корнер, след който не последва опасност. Малко след това Велислав Василев пусна прецизен пас към Денислав Ангелов, който успя да стигне до топката и да отправи удар, но в тялото на вратаря.

Черно море: Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев (82-Йордан Радев), Димитриос Хантакиас, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Велислав Василев, Емил Янчев, Петър Вуцов (75-Николай Иванов), Родриго (46-Николай Златев), Матиас Курьор (82-Павел Георгиев), Денислав Ангелов.

Дунав: Благой Макенджиев (46-Винченцо Ангелов), Александър Исаевски (82-Константин Митев), Петко Цанков (70-Димитър Тодоров), Михаел Милчев, Диян Димов (46-Росен Колев), Любен Николов, Ивайло Лазаров, Свилен Щерев (46-Фернандо Калваканте), Митко Русанов, Стефан Христов, Григор Долапчиев.