• фал-
  • стоянов

Старозагорци спечелиха с 4:2, Камбуров пак вкара

Берое победи Славия в зрелищен мач - 1

Славия загуби у дома от Берое с 2:4 в страхотен голов спектакъл от последния 26-и кръг на редовния сезон в efbet Лига. Тимът от Стара Загора спря серията от пет победи на възпитаниците на Златомир Загорчич, които не бяха губили в елита от 23 ноември миналата година, когато паднаха от Черно море с 0:1 в София. "Белите" нямат домакинска победа над старозагорци от 1 септември 2012 година насам, записвайки 3 равенства и 6 загуби.

Срещата бе изключително динамична, като през първата част паднаха четири гола, а през втората гостите реализираха още две попадения.

Още в самото начало Галин Иванов (9) даде аванс на домакините с удар от малък ъгъл след добро подаване отляво. Вратарят на гостите Перниш бе допълнително затруднен от рикошета на кълбото в гредата, след което то премина под плонжа на стража. Берое бързо реагира и Алиун Фал (13) изравни след центриране на Фуртадо.

В 34-ата минута Виячки подцени пробив на скорост на Фал и го фаулира в наказателното поле, а Мартин Камбуров (35-дузпа) бе точен от бялата точка за пълния обрат със своя гол №232 в елита.

Минута преди почивката Галин Иванов се опита да изненада Перниш с изстрел от средна дистанция. Получи се рикошет, който заблуди вратаря и равенството беше възстановено - 2:2.

През втората част Крум Стоянов (53) отново изведе старозагорци напред в резултата, разписвайки се след центриране на Макута. Славия не успя да отвърне на удара и Алиун Фал (74) подпечата успеха на гостите след асистенция на Камбуров.

След успеха си Берое остава шести с 43 точки, но вече само на две зад петия Славия.