• реал мадрид-
  • валенсия-
  • ла лига

3:0 в мача им от 29-ия кръг на испанската Ла Лига

Реал (Мадрид) смачка у дома Валенсия с класиката 3:0 в мача им от 29-ия кръг на испанската Ла Лига и отново е на 2 точки зад лидера Барселона.

Футболистите на Зинедин Зидан имаха инициативата, но през първата част не успях да преодолеят противниковата отбрана и вратаря Силесен, за да реализират гол. Гостите имаха страхотен шанс в 14-ата минута, когато при контраатака Родриго Морено бе изведен зад защитата и прати топката в гредата.

Седем минути по-късно "прилепите" стигнаха и до гол, който обаче не бе зачетен след намесата на ВАР. Родриго Морено получи чудесен извеждащ пас от Карлос Солер и прати топката в мрежата. След разглеждане на ситуацията, реферът прецени, че голът няма да бъде зачетен, тъй като при паса към Родриго намиращият се в засада Макси Гомес бе на пътя на топката и повлия на играта.

В 44-ата минута Тибо Куртоа трябваше да прави страхотно спасяване след далечен удар на Жофри Кондогбия, а след това пропуски от домакините направиха Каземиро и Азар.

След почивката "белият балет" продължи да доминира и Карим Бензема (61) не сгреши сам срещу Силесен за 1:0, след като получи извеждащ пас от Еден Азар. Четири минути след това Лука Модрич шутира от дистанция и Силесен отново спаси.

Натискът на домакините доведе до втори гол, дело на Марко Асенсио (74) след центриране на Ферлан Менди. Малко преди края пък Карим Бензема (86) оформи крайния резултат с красив гол след подаване на Асенсио.

Така Реал събра 62 точки и отново е на 2 зад лидера Барселона. Валенсия е на осма позиция с 43 точки.