21 Юни, 2020 18:00 1 172 1

Бивш тим на Стоичков и Пенев разпиля съперника си с 6:0

• селта виго-
  • алавес-

Отборът от Виго е 16-и в класирането - на три места и пет точки по-малко от днешния си съперник Алавес

Бивш тим на Стоичков и Пенев разпиля съперника си с 6:0 - 1

Отборът на Селта (Виго) разби гостуващия Алавес с 6:0 в среща от 30-ия кръг на испанското футболно първенство.

За тима, за който преди време игра Любо Пенев, а Христо Стоичков беше треньор близо 10 години по-късно, откри резултата Мурийо в 14-ата минута, а в 20-ата Аспас удвои от дузпа, при която Агирегабирия беше изгонен. С човек повече "небесносините" тотално пречупиха съперника с две попадения на Рафиня в 40-ата и 41-ата минута, а Нолито (78' дузпа) и Мина оформиха крайното 6:0.

Тимът от Виго е 16-и в класирането - на три места и пет точки по-малко от днешния си съперник Алавес.