• локомотив (пловдив)-
  • ''левски''-
  • 2:1

''Смърфовете'' с престижна победа на ''Герена''

''Левски'' няма да играе в Лига Европа, Локомотив (Пловдив) също победи ''сините'' - 1
Снимка: levski.bg

Отборът на Локомотив (Пловдив) се наложи с 2:1 над този на ''Левски'' и​ сложи край на "сините" мечти за Европа. В 5-ата Насиру Мохамед изведе ''сините'' напред, но малко след около половин час игра Доминик Малонга възстанови равенството. В 75-ата минута отново Малонга отбеляза за ''смърфовете'', с което и им донесе победата с 2:1 на ''Герена''. Това бе трета поредна загуба за ''сините'', които в предходните два двубоя загубиха от отборите на Славия и Лудогорец.

Срещата започна ударно и за двата отбора. Само 4 минути след първия съдийски сигнал Георги Георгиев трябваше да спасява вратата си от ранно попадение. Защитата на "сините" бе разколебана и Доминик Малонга се възползва от това, но стражът внимаваше и отрази удара.

Секунди по-късно Насиру Мохамед изведе Левски напред в резултата. Станислав Костов адресира добър пас, с който изведе Мохамед зад отбраната и с прекрасен удар ганаецът изпрати топката в мрежата на Луков - 1:0.

В 11-ата минута ''сините'' можеха да вкарат втори гол, но сантиметри разделиха Станислав Костов от гола. След перфектен пас от Ивайло Найденов ударът на Костов от няколко метра срещна гредата.

През следващите минути темпото на "Герена" се успокои, за да се стигне до 33-ата минута, в която Доминик Малонга внесе напрежение в "сините" редици, изравнявайки резултата. Георги Георгиев увисна на вратата си след центриране от корнер на Лукас Салинас, а Доминик Малонга се възползва от грешката на стража и с мощен удар с глава разпечата ''синята'' врата.

Началото на втората част бе спокойно и опасни възможности пред двете врати липсваха. След час игра Станислав Костов шутира към вратата на Мартин Луков в опит да промени резултата, но топката се озова право в ръцете на българския страж.

В 75-ата минута Малонга каза тежката си дума за втори път и сякаш окончателно сложи край на "сините" мечти за Лига Европа. Акинсола Акиниеми центрира от корнер, а Малонга със страхотен удар изпрати топката във вратата на Георги Георгиев.

В последните минути от срещата ''Левски'' нямаше сили дори да опита да промени събитията на терена и напълно заслужено загуби от Локомотив (Пловдив).

Така ''Левски'' се размина с Европа за първи път от 4 години насам, а Локомотив (Пловдив) вече си гарантира участие в Лига Европа през спечелването на Купата на България.