Северната част на Лондон ликува! Арсенал спечели ФА Къп след победа над Челси

• челси-
  • фа къп-
  • 2:1

Спорно съдийско решение наклони везната в полза на ''топчиите''

Северната част на Лондон ликува! Арсенал спечели ФА Къп след победа над Челси - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Арсенал спечели рекорден 14-и трофей от ФА Къп след победа с 2:1 над Челси на "Уембли". Пиер-Емерик Обамеянг се разписа два пъти за успеха на "топчиите", а точен за "сините" бе Кристиан Пулишич.

Срещата започна ударно, като още във втората минута Мейтланд-Найлс центрира отляво към Обамеянг. Габонецът отправи изстрел с глава, но встрани от вратата.

Минута по-късно Мейсън Маунт стреля силно, но стражът на Арсенал Емилиано Мартинес спаси, изпращайки топката в корнер.

В петата минута Челси откри резултата на "Уембли". Мейсън Маунт подаде успоредно в наказателното поле за Оливие Жиру, който пропусна топката, за да може с нея да играе Кристиан Пулишич, който преодоля защитник на "топчиите" и прати топката покрай Мартинес, за да даде преднина на Челси.

В 16-ата минута Дани Себайос стреля силно от дистанция след фаул, но топката мина над напречната греда на Кабайеро.

В 25-ата минута след намесата на ВАР страхотен гол за Арсенал на Никола Пепе не бе зачетен заради засада на Мейтланд-Найлс. Секунди след това Сесар Аспиликуета извърши нарушение срещу Пиер-Емерик Обамеянг в наказателното поле и главният съдия Антъни Тейлър отсъди дузпа в полза на Арсенал. Зад топката застана именно Обамеянг, който с перфектен удар с десния крак изравни резултата - 1:1.

В 32-рата минута Аспиликуета се контузи и бе принудително заменен от Кристенсен.

Втората част започна ужасно за Челси, след като Кристиан Пулишич получи контузия и бе заменен принудително от Педро Родригес.

В 62-ата минута Рийс Джеймс отправи диагонален удар към вратата на Емилиано Мартинес, но и неговият опит му беше неточен.

В 67-ата минута Никола Пепе пусна вляво за Обамеянг, който се справи с Курт Зума и копна топката над Кабайеро, давайки преднина на Арсенал - 2:1

В 73-ата минута Матео Ковачич бе изгонен след втори жълт картон заради нарушение срещу Гранит Джака. В тази ситуация останаха съмнения дали Антъни Тейлър взе правилното решение, тъй като хърватският полузащитник на Челси игра за топката.

След изгонването на Ковачич ''сините'' не успяха да създадат нито едно опасно положение пред вратата на Мартинес, заради което и резултатът остана непроменен - 2:1 за Арсенал и трофей във витрината на ''артилеристите''.