• u19-
  • черно море

През целия двубой варненци диктуваха събитията на терена и заслужено записаха нови три точки към актива си

С човек по-малко Черно море удари класически Локо Пд при U19 - 1

Отборът на Черно море записа втора победа в Елитната група до 19 години. "Моряците" на Мартин Христов надиграха с класически успех - 3:0 тима на Локо Пловдив на стадион "Корабостроител" под Аспаруховия мост. През целия двубой варненци диктуваха събитията на терена и заслужено записаха нови три точки към актива си, въпреки че бяха с човек по-малко близо 65 минути.

Черно море откри резултата в 18-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Радослав Златев. Точен от бялата точка бе Мартин Милушев. В 21-вата минута Радослав Златев и бранител на гостите се сблъскаха глава в глава, след което и двамата бяха закарани в боница. 28-ата минута директен червен картон получи Паоло Пасков за удар без топка. През първата част пропуски направиха Паоло Пасков и Николай Златев, а Тони Иванов не успя да вкара от отлична ситуация в последната минута на първата част.

В 55-ата минута Златин Станков бе фаулиран в наказателното поле след самостоятелен рейд, а Николай Златев превърна отсъдената дузпа в гол за 2:0. В 70-ата минута Тони Иванов покачи на 3:0 след индивидуален пробив.

"Моряците" оказаха морална подкрепа на свой съотборник, сполетяла го семейна трагедия.

Съставът на Черно море: Стефан Петков Златин Станков, Росен Стефанов, Берк Джевдет, Димитър Ралчев, Калин Георгиев, Николай Златев (75-Петър Иванов), Мартин Милушев, Паоло Пасков, Тони Иванов (82-Светослав Николов), Радослав Златев (21-Теодор Тотев).