Селтик и Цървена звезда вкараха 11 гола за победи в Шампионската лига

• цървена звезда-
  • шампионска лига-

Разгромиха съответно с 6:0 срещу Рейкявик и 5:0 срещу ФК Европа

Селтик и Цървена звезда вкараха 11 гола за победи в Шампионската лига - 1

Отборите на Селтик и Цървена звезда се поздравиха с разгромни победи съответно с 6:0 срещу Рейкявик и 5:0 срещу ФК Европа в първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Шотландският хегемон беше абсолютно безпощаден срещу скромния си исландски съперник, повеждайки с 3:0 до почивката след голове на Мохамед Елионуси, Кристоф Жулиен, както и автогол на Арнор Адалстайнсон.

През втората част разгромът беше затвърден с нови 3 попадение във вратата на исландците. Грег Тейлър и Едсон Одуард докараха резултата до 5:0, а Елионуси се разписа за втори път за крайното 6:0.

В другия късен мач сръбският първенец Цървена звезда отбеляза цели 5 гола във вратата на гибралтарския Европа. С хеттрик се отчете Бен Ел Фарду, докато с два гола в края на срещата успя да се похвали и Мирко Иванич.