• лудогорец-

Шампионът на България победи Черно море с 4:1 на стадион "Тича" във Варна

Лудогорец взе важна победа във Варна - 1
Снимка: ПФК Черно море

Лудогорец взе важна победа срещу коравия тим на Черно море. Шампионът на България спечели гостуването си на стадион "Тича" във Варна с 4:1.

Черно море не стартира срещата по най-добрия начин и допъсна гол още в 5-ата минута. Каули Оливейра намери Доминик Янков в наказателното поле, който центрира успоредно на голлинията, а на задна греда Сантана с глава от съвсем близо реализира за 1:0. В 25-ата минута Цветомир Панов стреля опасно, но топката се отби в тялото на Моци.

Минута по-късно обаче "моряците" изравниха. Родриго Енрике получи вдясно, финтира Антон Недялков и с феноменално центриране сложи топката на главата на Матиас Курьор, който прониза Ренан за 1:1. В 35-ата минута Даниел Димов засече с глава центриране, но малко не му достигна да вкара втори гол за "моряците". След удара му топката премина покрай вратата.

В 40-ата минута Стефан Станчев опита да изнесе топката с пас към Виктор Попов, а Недялков я открадна. Веднага пусна пас в наказателното поле за Кешеру, който с финес прехвърли Дюлгеров и изведе своите напред в резултата. В 45-ата минута Сисиньо набра скорост отляво и с глава взе топката след единоборство с Панов. Бразилецът намери своя сънародник Каули Оливейра, който стреля от границата на наказателното поле, а Иван Дюлгеров направи зрелищно спасяване, предотвратявайки сигурен трети гол за Лудогорец.

В 51-вата минута Васил Панайотов стреля, но стражът на гостите успя да улови. В 66-ата минута Матиас Курьор получи дълъг пас вляво, овладя с гърди и стреля слевия крак, но Ренан изби топката в корнер. В 73-ата минута Жоржиньо получи малко случайно топката вдясно от вратата на Дюлгеров, напредна и с удар по земя реализира за 3:1.

В 81-вата минута Касми намери Родриго Енрике в наказателното поле и се опита технично да насочи топката във вратата на съперника, но твърде неточно.

В 87-ата минута Ихинио Марин оформи крайното 4:1. Останаха съмнения за нарушение срещу Стефан Станчев на влезлият на смяна футболист.