Монтана удари Етър в мач с два червени картона и пропусната дузпа (ВИДЕО)

• етър-
  • монтана-

Победата с 1:0 за домакините дойде две минути преди края на редовното време

Монтана удари Етър в мач с два червени картона и пропусната дузпа (ВИДЕО) - 1

Монтана победи с 1:0 Етър на стадион "Огоста". Победата за домакините дойде две минути преди края на редовното време. Единственото попадение бе дело на Сергей Георгиев. В началото на второто полувреме Борислав Балджийски пропусна дузпа за домакините. Минути по-късно гостите останаха в намален състав след червен картон на Божидар Кацаров. Възпитаниците на Никола Спасов също останаха в намален състав след изгонването на Владимир Айтов.

Домакините стартираха много агресивно срещата и още при първото нападение се създаде опасност пред вратата на Анатоли Господинов. Тони Тасев центрира в наказателното поле, но Николай Цветков не успя да засече топката в мрежата.

Постепенно "болярите" успяха да преодолеят натиска на "сините", но все пак домакините останаха по-креативния тим в предни позиции.

В 8-ата минута Монтана разигра заучено положение от фаул, при което играчите на Никола Спасов разиграха на къси подавания. Борислав Балджийски бе намерен с финалния пас около дъгата на наказателното поле, след което крилото нанесе плътен удар, който премина покрай левия страничен стълб на Анатоли Господинов.

Гостите изравниха играта и дори имаха по-продължително задържане на топката, но вратата на Марин Орлинов остана незастрашена.

В 17-ата минута Николай Цветков получи топката в наказателното поле, след което бе съборен от шпагата на Георги Купенов, но главният съдия Владимир Вълков не посочи бялата точка и играта продължи. Минута по-късно отново атакуващият халф на Монтана бе основната заплаха за вратата на Етър. Демона нанесе диагонален изстрел, което принуди Анатоли Господинов да се намеси решително и да избие.

По-късно Монтана организира скоростна контраатака започнала от Николай Цветков. Халфът подаде към дясното крило, където Тони Тасев напредна, но атакуващият халф си поведе много силно топката и отбраната на "болярите" се справи и изчисти топката.

В средата на първата част темпото на игра спадна. Монтана продължи да бъде по-активният тим, а Етър се прибра в своята половина и изчакваше на контраатака.

В 35-ата минута пред "болярите" се откри първото по-сериозно положение пред вратата на Марин Орлинов. Яни Пехливанов центрира в наказателното поле, където Милчо Ангелов стреля с глава, но топката премина над гредата.

Последва нова добра атака по десния фланг за гостите. Стелиян Добрев проби и центрира в наказателното поле, където Милчо Ангелов стреля отново с глава, но този път топката премина покрай левия страничен стълб.

В 41-ата минута домакините организираха бързо нападение по левия фланг. Владимир Айтов подаде на границата на наказателното поле към Борислав Балджийски, но крилото се подхлъзна преди да нанесе изстрел и не успя да застраши Анатоли Господинов.

Монтана стартира по-добре и втората част. В началните минути Тони Тасев нанесе изстрел, който не попадна в очертанията на вратата.

Етър отговори с опасно центриране от ъглов удар. На задната греда Милчо Ангелов нанесе удар, но той бе слаб и Марин Орлинов улови без проблеми.

В 51-ата минута Преслав Боруков напредна в половината на домакините. Нападателят нахлу в наказателното поле и стреля, но Марин Орлинов решително парира удара. Рикоширалата топка попадна в Милчо Ангелов, но неговият удар бе блокиран.

Монтана реагира мигновено. Сергей Георгиев нахлу в наказателното поле на Етър и бе съборен от Яни Пехливанов. Този път главният съдия Владимир Вълков посочи бялата точка. Зад топката застана Борислав Балджийски, но изстрелът му попадна в левия страничен стълб и резултатът остана непроменен.

В 62-ата минута гостите останаха в намален състав. Минути след като получи жълт картон за грубо нарушение, Божидар Кацаров бе декориран в червено след фаул срещу Божидар Балджийски.

Постепенно играта се накъса, което бе породено и от много промени в съставите. В 75-ата минута Сергей Георгиев стреля в наказателното поле, но топката срещна тялото на неговия съотборник Николай Цветков. Веднага след това Владимир Айтов извърши грубо нарушение срещу Стелян Добрев, което доведе до втория му жълт картон в мача и отборите останаха с по десет души на терена.

В 83-ата минута Милчо Ангелов нахлу в наказателното поле на Монтана. Нападателят стреля от малък ъгъл, след което топката рикошира в тялото на Александър Башлиев и Марин Орлинов изби в ъглов удар.

Пет по-късно домакините откриха резултата. Борислав Балджийски навлезе в наказателното поле и шутира, при което Анатоли Господинов спаси, но топката попадна в непокрития Сергей Георгиев и нападателят отблизо се разписа. До края Монтана задържа успеха и заслужено спечели трите точки.