Джейми Варди вкара две дузпи за ''лисиците''

Публикувана: 13 Септември, 2020 18:29
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 978
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Отборът на Лестър спечели с 3:0 гостуването си на новака Уест Бромич Албиън в 1-вия кръг на Висшата лига. Всички попадения в срещата паднаха след почивката. Джейми Варди на два пъти бе точен от 11-метров наказателен удар, а едно попадение добави новото попълнение - Тимоти Кастан.

Докато през първата част двубоят беше равностоен с леко предимство на гостите, след почивката „лисиците“ напълно доминираха своя съперник и заслужено се поздравиха с трите точки в края.

Първата сериозна голова възможност бе пропиляна в 30-ата минута от Лестър. След недобро изчистване топката стигна до Харви Барнс, който стреля опасно, но стражът на домакините Сам Джонстън успя да реагира блестящо и запази резултата непроменен.

Може би най-добрата възможност за Уест Бром се откри три минути преди почивката. Матеуш Перейра бе намерен в наказателното поле, овладя добре, но от чиста позиция не успя да преодолее Каспер Шмайхел.

В 56-ата минута Лестър излезе напред в резултата. Денис Прат бе намерен в наказателното поле, белгиецът успя да стигне до топката преди тя да излезе в аут и центрира меко. Във вратарското поле неговият сънародник Тимоти Кастан се бе позиционирал чудесно и с глава заби топката в мрежата за 1:0.

Това попадение изглежда съвсем обезоръжи новака във Висшата лига. През следващите минути натискът на „лисиците“ се усили. Четвърт час преди изтичането на редовното време Джейми Варди бе фаулиран в наказателното поле от Кайл Бартли. Главният съдия не се поколеба и посочи бялата точка. Зад топката застана именно английският национал, който с мощен удар по земя в долния десен ъгъл на вратата направи резултата 2:0.

Десетина минути по-късно Джеймс Джъстин спечели нов 11-метров наказателен удар. Джейми Варди отново стреля безкомпромисно и резултатът набъбна до 3:0.

До последния съдийски сигнал Уест Бромич опита да стигне поне до почетно попадение, но не само че не успя, а и не създаде никакви опасности пред вратата на Каспер Шмайхел.