• ла лига-
  • хетафе-

Победа с 3:1 в мач от 4-ия кръг

Виляреал влезе в топ 3 на Ла лига след успех у дома срещу Алавес - 1

Отборът на Виляреал спечели с 3:1 у дома срещу Алавес в среща от четвъртия кръг на Ла Лига. Така “жълтите”, водени от Унай Емери, се изравниха с Валенсия и Хетафе, които са втори и първи.

В 13-ата минута капитанът Марио Гаспар центрира отдясно, Пако Алкасер беше изпреварил защитата и чукна атрактивно към далечния ъгъл за 1:0.

В 36-ата вратарят на домакините Серхио Асенхо не прецени добре летежа на топката, излезе извън наказателното си поле, тя тупна и го прехвърли.

Едгар изравни на празна врата - 1:1. В 43-ата Марио беше съборен в наказателното поле и Жерард Морено вкара дузпата за 2:1.

В 67-ата Жерард Морено отправи опасен удар, кълбото срещна гредата, а отбитата топка попадна у Алкасер, който я вкара в мрежата при втория опит.