Манчестър Сити е на 1/4-финал за Купата след класика (ВИДЕО)

По този начин момчетата на Пеп Гуардиола тушираха, поне малко, огромното напрежение, сполетяло вицешампионите след срамното 2:5 от Лестър във Висшата лига

Публикувана: 30 Септември, 2020 23:13
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1226

Манчестър Сити се класира на четвъртфинал за Купата на Лигата. "Гражданите" нямаха никакви проблеми и спечелиха с 3:0 гостуването си на Бърнли. По този начин момчетата на Пеп Гуардиола тушираха, поне малко, огромното напрежение, сполетяло вицешампионите след срамното 2:5 от Лестър във Висшата лига.

Атаката на Сити тази вечер бе водена от младока Коул Палмър, който обаче нямаше възможността да се разпише. Славата остана за Рахийм Стърлинг, който изпъкна с по гол във всяко едно от полувремената.

Класиката бе оформена от новото испанско попълнение Феран Торес. А асистенцията беше дело на най-силния на терена Стърлинг.

По-рано днес Нюкасъл също си проправи път напред в турнира. "Джордитата" обаче трябваше да минат през ада на дузпите, за да отстранят Нюпорт.