Реал Мадрид с втора победа в Ла Лига (ВИДЕО)

• бетис-
  • ла лига

Селекцията на Зинедин Зидан надви Бетис с 1:0

Реал Мадрид с втора победа в Ла Лига (ВИДЕО) - 1

Шампионите на Испания от Реал (Мадрид) постигнаха втора поредна победа в Ла Лига. След трудното 3:2 срещу Бетис, снощи селекцията на Зинедин Зидан имаше идея по-леко изпитание в лицето на Валядолид. "Лос меренгес" обаче надвиха съперника си едва с 1:0, а единственото попадение отбеляза бразилецът Винисиус в 65-ата минута. Силен двубой за Реал изигра и вратарят Тибо Куртоа, а доказателство за представянето му бе и получения приз от него "Играч на Мача".

Първото полувреме очаквано премина под диктовката на "лос меренгес".

В десетата минута те създадоха първо прекрасно положение пред вратата на Роберто Хименес. Иско намери Йович отляво, той изведе Марсело, чийто удар беше спасен. Феде Валверде стреля при добавка от десет метра, а стражът на "бяло-виолетовите" показа страхотен рефлекс и изби.

Доста активен в предни позиции беше централният нападател Лука Йович. Пред сърбина се откриха добри възможности и да отбележи, ала въпросният не притежаваше достатъчно класа в своя завършващ удар.

Йович можеше да се реваншира за пропуските си веднага след подновяването на играта, но и тогава бе отчаян от страхотния вратар на гостите. Нещо повече, Валядолид имаше възможността да поведе изненадващо в 55-ата. Новото попълнение Шон Вайсман, дошъл от австрийския Волфсбергер, премина мощно през отбраната на "кралете", но ударът му бе спасен от Куртоа.

Ребусът в тази срещата се разплете в 65-ата минута. Бранителят на Валядолид Гарсия опита да пресече подаване към Бензема, но за негов ужас изведе на перфектна позиция приятно изненадания Винисиус, който не пропусна да се възползва максимално за 1:0.

До края Реал (Мадрид) можеше да се поздрави и с по-изразителна победа. Винисиус Жуниор обаче не намери очертанията на вратата, а в края гредата удари Лука Модрич. За гостите изгодно положение пропиля Раул Гарсия.

В следващия кръг Реал (Мадрид) гостува на Леванте. Валядолид ще търси първа победа за сезона срещу Ейбар.