И новият треньор не помогна. Шалке 04 допусна нова тежка загуба

• бундеслига-
  • рб лайпциг-
  • шалке 04-
  • 4:0

РБ Лайпциг не срещна никакви трудности с „миньорите” от Гелзенкирхен и излезе на първо място във временното класиране на Бундеслигата

И новият треньор не помогна. Шалке 04 допусна нова тежка загуба - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Отборът на Ред Бул Лайпциг записа гръмък успех над Шалке 04 в мач от третия кръг на Първа Бундеслига. Тимът на Юлиан Нагелсман отвя своя съперник с 4:0 у дома и поведе в класирането в Германия преди изиграването на утрешните двубои.

Шалке, от своя страна, продължава със слабото представяне, въпреки че днес бе воден от новия си старши треньор - Мануел Баум.

Защитата на ''миньорите” от Гелзенкирхен оцеля до 31-ата минута, когато домакините поведоха в резултата. След поредната атака към вратата на Шалке, полузащитникът на Шалке - Джан Боздоган, си вкара автогол при опит да изчисти топката от краката на противников състезател.

Само четири минути по-късно домакините нанесоха своя втори удар в мача, който до голяма степен предреши и крайния победител. Нкуну центрира перфектно от дясно, а Анхелиньо с плонж реализира за 2:0.

В продължението на първата част Орбан реализира трети гол за РБ Лайпциг, след като засече с глава центриране отляво.

Крайния резултат оформи Халщенберг от дузпа десет минути преди края на редовното време.

Така двата тима заеха противоположни места в класирането, като РБ Лайпциг оглави подреждането, а Шалке 04 се закотви на дъното след трета поредна загуба от началото на сезона.