Грузия удари Беларус и чака съперника си за финала от баражите за Евро 2020

• беларус-
  • грузия

Той ще бъде някой измежду отборите на Северна Македония и Косово, които играят помежду си по-късно днес

Грузия удари Беларус и чака съперника си за финала от баражите за Евро 2020 - 1

Грузия победи с 1:0 Беларус в първия полуфинал в Плейоф D за Европейското първенство през следващата година и вече очаква своя съперник на финала. Той ще бъде някой измежду отборите на Северна Македония и Косово, които играят помежду си по-късно днес. Торнике Окриашвили вкара единственото попадение от дузпа в началото на двубоя на "Борис Пайдчадзе Динамо Арена" в Тбилиси.

Домакините започнаха по-добре и още в шестата минута получиха дузпа заради нарушение на Золотов срещу Окриашвили. Потърпевшият изпълни хладнокръвно, пращайки стража на Беларус в обратния ъгъл - 1:0.

В 33-тата минута Казаишвили имаше възможност да удвои, но Хаткевич се намеси добре и спаси удар му отблизо. Стражът на Беларус направи второ спасяване в 48-ата минута, когато отрази коварен удар по земя на Окриашвили.

В 65-ата минута Подстрелов пропусна може би най-добрата възможност за гостите, след като от много добра позиция стреля над вратата. В добавеното Мартинович можеше да прати мача в продължения, но ударът му отблизо бе блокиран.

В крайна сметка Грузия заслужено спечели "мача на века", както наричаха този двубой в страната.