Реал Сосиедад се изкачи на първото място в Ла Лига

• реал сосиедад-
  • ла лига-

След домакински успех с 2:0 над Гранада

Реал Сосиедад се изкачи на първото място в Ла Лига - 1

Реал Сосиедад се изкачи на първото място в Ла Лига след домакински успех с 2:0 над Гранада. Гостите от поискаха отлагане на срещата заради голям брой заразени с коронавирус. От Лигата обаче отказаха и днес „червено-белите“ започнаха мача със само седмина футболисти от първия отбор. Тимът завърши срещата с четирима играчи от първия тим (при позволени по протокол минимум петима) заради принудителна смяна през второто полувреме. Това може да означава, че Гранада ще загуби служебно с 0:3.

Домакините контролираха изцяло срещата и през първото полувреме натрупаха дузина удари по посока вратата на Гранада. В 21-ата минута баските изпълниха ъглов удар, Начо Монреал бе на точното място на задната греда. Защитникът овладя и стреля в близкия ъгъл за 1:0. В 26-ата Реал Сосиедад получи дузпа след игра с ръка. Микел Оярсебал отбеляза дузпата, като вратарят остана в средата на вратата.

В началото на второто полувреме домакините получиха и втора дузпа. В 54-ата минута вратарят на гостите Анхел отрази удара на Вилиан Жозе.

В 86-ата минута Реал Сосиедад остана с човек по-малко след директен червен картон на Льо Норман. В добавеното време на мача гостите получиха дузпа. Вратарят Ремиро спаси удара и авансът на домакините се запази до последния съдийски сигнал.