Без победител завърши голямото дерби между Ливърпул и Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

• ливърпул-
  • манчестър юнайтед-
  • висша лига-

Срещата на "Анфийлд" приключи 0:0, въпреки че предложи доста зрелищни моменти

Без победител завърши голямото дерби между Ливърпул и Манчестър Юнайтед (ВИДЕО) - 1

Ливърпул и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят в голямото дерби на 19-ия кръг. Срещата на "Анфийлд" приключи 0:0, въпреки че предложи доста зрелищни моменти.

По този начин, тимът на Оле Гунар Солскяер остана на лидерската позиция с 37 точки, а "мърсисайдци" са на 3-ата позиция с три пункта по-малко.

Възпитаниците на Юрген Клоп владееха инициативата в по-голямата част от срещата, като тотално доминираха през първите 45 минути. Гостите създадоха нелоши моменти през втората част, но до попадение така и не се стигна.

Двубоят започна с натиск на домакините. До 10-ата минута, "червените дяволи" трудно изнасяха топката, но постепенно се съвзеха. В 14-ата минута се стигна до първата опасност в мача след като Роберто Фирмино стреля, но ударът му бе избит от защитник. Топката се върна в Андрю Робъртсън, който засече веднага и опита, но високо над напречната греда.

Шест минути по-късно, Робъртсън отигра добре топката и я пусна успоредно към Шакири, но ударът му от границите на наказателното поле мина близо до гредата.

Манчестър Юнайтед постепенно изравни играта и в 34-ата минута стигна до първата си чиста възможност. Бруно Фернандеш стреля много опасно от фаул вляво пред наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от гредата.

До края на първата част не се стигна до нови възможности пред двете врати и така двата отбора се оттеглиха при 0:0.

Тимът на Солскяер започна по-добре второто полувреме.

В 48-ата минута, Салах центрира към Мане, който се извиси и стреля с глава от близо, но Уан-Бисака изби решително.

В 74-ата минута, Люк Шоу проби по фланга, навлезе в наказателното поле и подаде към Фернандеш, който стреля отляво, но вратарят спаси. Шест минути по-късно, "червените дяволи" имаха нова възможност. Кавани изведе Рашфорд, който се засуети в наказателното поле и не успя да му върне, което бе отлична възможност.

В последната добра възможност за Юнайтед, в 83-ата минута, Пол Погба получи пас в наказателното поле от около точката на дузпата и стреля технично, но вратарят се намеси много добре.

Ливърпул посреща Бърнли в следващия си мач, а Манчестър Юнайтед гостува на Фулъм само след два дни.