• дузпа-
  • барнс

Гостите спечелиха с 1:0, а "мърсисайдци" се отдалечават от върха

Ливърпул се издъни сериозно срещу Бърнли - 1

Ливърпул допусна огромна издънка, след като загуби с 0:1 от Бърнли в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. В четвърти пореден мач от първенството футболистите на Юрген Клоп не успяха да вкарат гол. Ливърпул трудно стигаше до опасности пред вратата на съперника, който стоеше много добре в дефанзивен план. Първата опасност пред вратата на Бърнли бе в 44-ата минута, но Дивок Ориги пропусна.

Ник Поуп направи страхотно спасяване в 51-ата минута, когато отрази много опасен удар на Трент Александър-Арнолд. Поуп отново се намеси в 60-ата минута, когато спаси удар на Мохамед Салах.

Бърнли получи правото да изпълни дузпа в 82-ата минута за нарушение на Алисон. Наказателният удар бе реализиран от Ашли Барнс в 83-ата минута.

Ливърпул можеше да изравни резултата в 90-ата минута, но ударът на Роберто Фирмино бе блокиран.

След тази загуба Ливърпул остава четвърти с 34 точки, но вече има мач повече от петия Тотнъм, който е с 33 точки. Евертън е шести с 32 точки и два мача по-малко. Манчестър Юнайтед вече е на шест точки пред отбора на Клоп, а Манчестър Сити е втори с 38 точки и мач по-малко от "мърсисайдци".