РБ Лайпциг с безпроблемно продължаване за Купата на Германия

• купа на германия

''Биковете'' надиграха с 4:0 втородивизионния Бохум в мач, игран в Лайпциг

РБ Лайпциг с безпроблемно продължаване за Купата на Германия - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

РБ Лайпциг се класира за четвъртфиналите за Купата на Германия след победа с 4:0 над втородивизионния Бохум у дома.

"Биковете" бяха пълни господари на терена и вкараха по два гола в полувремената. Още в 11-ата минута Амаду Айдара откри резултата. В края на първата част Марсел Забитцер удвои.

През второто полувреме Юсуф Поулсен (66,75) се разписа на два пъти.

В друг мач от 1/8-финалите в турнира, също започнал от 19:30 ч. българско време, Волфсбург надви с 1:0 Шалке 04. Единственият гол вкара Вут Вегхорст. Нидерландецът пропусна дузпа в 40-ата минута, но при добавката бе точен.