• висша лига

''Карамелите'' развалиха настроението на Марсело Биелса и компания

Евертън триумфира срещу Лийдс - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Евертън победи с 2:1 като гост Лийдс и спря възхода на новака във Висшата лига. Гилфи Сигурдсон откри резултата в 9-ата минута, а Доминик Калвърт-Люин в 41-ата удвои преднината на "карамелите". Почетното попадение за Лийдс вкара Рафиня малко след почивката.

Преди това Лийдс постигна две поредни победи на чужд терен, които възвърнаха самочувствието на тима след колебливото начало на годината. Биелса се надяваше добрата серия да продължи, но Евертън пристигна с амбицията да навакса загубените точки от домакинското поражение срещу Нюкасъл и наистина го стори

В класирането Евертън е на 6-о място с 36 точки, а Лийдс има 29 точки и се намира на 11-а позиция. Отборът на Марсело Биелса може да съжалява за пропуските си, а Карло Анчелоти трябва да е доволен от великолепните намеси на резервния вратар Робин Олсен. .