"Нерадзурите" спечелиха срещу Фиорентина с 2:0

Публикувана: 5 Февруари, 2021 23:52
2 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1034
Интер оглави Серия

Интер победи с 2:0 при визитата си на Фиорентина в първия мач от 21-ия кръг на италианската Серия „А“ и излезе на първа позиция с точка аванс пред градския съперник Милан, който в неделя приема Кротоне и при успех ще се завърне на върха.

Николо Барела (31) изведе „нерадзурите“ напред в резултата след асистенция на Алексис Санчес, а през втората част Иван Перишич (52) удвои аванса им, възползвайки се от подаване на Ашраф Хакими. Три минути по-късно Перишич шутира и вратарят Дронговски изби, а добавката на Лукаку прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

„Виолетовите“ така и не съумяха да преодолеят отбраната на гостите и словенския им страж Самир Ханданович.

С успеха си Интер събра 47 точки и излезе на върха с една пред Милан. Фиорентина е на 11-а позиция с 22 точки преди останалите срещи от кръга.