• фодън-
  • адамс

"Гражданите" спечелиха с 5:2

Манчестър Сити се съвзе от загубата от Юнайтед с разгром срещу Саутхемптън  - 1

Лидерът Манчестър Сити бързо се съвзе след загубата от Манчестър Юнайтед (0:2) в миналия кръг и разби у дома Саутхемптън с 5:2 в изтеглен мач от 33-ия кръг на английската Висша лига.

Кевин де Бройне (15) даде начало на головото шоу и преднина на „гражданите“, но десет минути по-късно гостите получиха 11-метров наказателен удар и Джеймс Уард-Проус (25-дузпа) изравни с безапелационно изпълнение от бялата точка.

В края на първата част домакините взеха комфортен аванс с нови две попадения, дело на Рияд Марез (40) и Илкай Гюндоган (45+3).

Десет минути след почивката Рияд Марез реализира втори гол в мача след пас на Фил Фодън и направи резултата 4:1. Че Адамс (56) веднага върна един гол, но Кевин де Бройне (59) бързо възстанови разликата също с втори гол в мача.

След това играчите на Хосеп Гуардиола намалиха оборотите и в 85-ата минута „светците“ стигнаха до гол чрез Джеймс Уард-Проус, но той бе беше зачетен заради засада.

С тази победа Манчестър Сити събра 68 точки на върха и има 11 аванс пред Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко. Саутхемптън е 14-и с 33 точки и на 7 от опасната зона.