Виляреал със сериозна крачка към класиране на 1/4-финалите в Лига Европа

Испанците спечелиха гостуването си на Динамо (Киев) с 2:0

Виляреал със сериозна крачка към класиране на 1/4-финалите в Лига Европа - 1

Виляреал направи сериозна стъпка към класиране на 1/4-финалите в Лига Европа.

Испанците спечелиха гостуването си на Динамо (Киев) с 2:0.

Чистата победа за гостите дава не само голямо самочувствие на тима преди ответната битка, а накланя и сериозно везните в посока към "жълтата подводница", предвид допълнителната тежест на попаденията на чужд терен.

Точни за победителите бяха Пау Торес и Раул Албиол.

Виляреал владееше инициативата от началото на срещата, като можеше да поведе в резултата още в откриващите минути на сблъсъка.

Това обаче не се случи, като атакуващите състезатели на отбора нямаха и необходимата доза късмет пред вратата на съперника.

Все пак след 30 минути игра игровото преимущество на испанците натежа и Торес даде заслужено предимство на тима си.

Първоначално се създаде впечатление, че Морено е вкарал кълбото в мрежата, но след това ситуацията беше изяснена.

Само 7 минути след почивката всякаква интрига в мача беше сведена до минимум, като Раул Албиол беше точен за 0:2, слагайки точка на първата част от спора.

Реваншът на испанска земя е след седмица.