Световната №1 в тениса бе сломена на финала в Мадрид

• мадрид-
  • финал

Световната №1 в тениса бе сломена на финала в Мадрид - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Арина Сабаленка спечели най-значимата титла в кариерата си, след като победи водачката в световната ранглиста Ашли Барти с 6:0, 3:6, 6:4 на финала на турнира от сериите WTA 1000 в испанската столица Мадрид с награден фонд 2.55 милиона евро.

Петата в схемата Сабаленка заслужи десети трофей в кариерата си и втори за сезона след успеха си в Абу Даби през януари.

23-годишната състезателка от Беларус сложи край на победната серия от 16 поредни мача на Барти на клей.

Сабаленка загуби последните си два мача срещу австралийката в предишните си две участия на турнири, включително на финала в Щутгарт през миналия месец, но днес взе сладък реванш.

Тя спечели категорично първия сет след само 25 минути игра без да даде дори гейм на противничката.

Във втората част Барти пропиля ранен пробив аванс, но при 2:2 взе четири от следващите пет гейма, за да изравни резултата.

Третият сет вървеше равностойно, но в деветия гейм Сабаленка стигна до единствен пробив, след което затвори мача при собственото си подаване.

С успеха тя си гарантира изкачване с три места в световната ранглиста от понеделник до рекордната в кариерата си четвърта позиция.