Аржентина вкара два гола до 8-ата минута, но не победи

Предишният мач между двата тима беше на Копа Америка през 2019 година и Колумбия спечели с 2:0

Публикувана: 9 Юни, 2021 10:25
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 897

Аржентина записа второ поредно равенство в квалификациите за Мондиал 2022. Лионел Меси и компания не успяха да победят Колумбия, въпреки че направиха перфектен старт с два гола в първите 8 минути, дело на Кристиан Ромеро и Леандро Паредес. Домакините намалиха малко след почивката с попадение от дузпа на Луис Муриел, а в добавеното време Мигел Борха подели точките - 2:2.

Предишният мач между двата тима беше на Копа Америка през 2019 година и Колумбия спечели с 2:0. Сега съставът на Рейналдо Руеда не включваше звездите Радамел Фалкао и Хамес Родригес, а Муриел изненадващо остана на пейката.

Наставникът на Аржентина Лионел Скалони направи пет промени в сравнение с двубоя срещу Чили, завършил 1:1. Като титуляри стартираха Гонсало Монтиел, Маркос Акуня, Николас Гонсалес, Джовани Ло Селсо и Николас Отаменди. Серхио Агуеро беше в групата за мача, но не влезе в игра.