• турнир-
  • фаворит

"Ацтеките" спечелиха с категоричното 4:1

Мексико размаза фаворита на Олимпиадата Франция - 1

Отборът на Мексико постигна убедителна победа с 4:1 над Франция във футболния турнир на Токио 2020.

“Ацтеките” се представиха много силно срещу един от фаворитите за златните медали и заслужено се поздравиха с крайния успех. И петте гола в мача паднаха след почивката.

Първи се разписа Алексис Вега, който в 47-ата минута с глава откри резултата в полза на мексиканците. В 54-ата Себастиан Кордоба удвои тяхната преднина. В 69-ата Андре-Пиер Жиняк върна едно попадение за “петлите”, след като беше точен от дузпа, свирена за фал на Сесар Монтес срещу резервата Рандал Коло Муани. В 80-ата Уриел Антуна вкара третия гол за “триколор”, а в 90-ата Едуардо Агире оформи крайното 4:1 с мощен шут от малък ъгъл.

Така Мексико взе трите точки и поведе в група А, където другият мач от деня е между домакините от Япония и Южна Африка.