• кей нишикори

В спор за място на полуфиналите Ноле ще играе с Кей Нишикори (Япония

Медведев и Джокович продължават да газят на Олимпиадата - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на олимпийския турнир по тенис на Игрите в Токио.

Поставеният под номер 1 в схемата сърбин победи номер 16 Алехандро Давидович Фокина (Испания) с 6:3, 6:1 за 84 минути.

Джокович направи четири пробива и затвори без проблеми срещата с втория си мачбол.

В спор за място на полуфиналите Джокович ще играе Кей с Нишикори (Япония), който надделя над Иля Ивашка (Беларус) със 7:6(7), 6:0 за два часа на корта.

Вторият в световната ранглиста Даниил Медведев (Русия) също продължава на четвъртфиналите след успех над Фабио Фонини от Италия с 6:2, 3:6, 6:2.

Следващият съперник на Медведев ще бъде Пабло Кареньо Буста от Испания, който елиминира Доминик Кьопфер (Германия) със 7:6(7), 6:3.

Руснакът Карен Хачанов победи осмия поставен Диего Шварцман от Аржентина с 6:1, 2:6, 6:1 за два часа.

25-годишният Хачанов ще играе на четвъртфиналите срещу Юго Умбер (Франция), който поднесе сензацията днес, елиминирайки номер 3 в схемата Стефанос Циципас (Гърция) с 2:6, 7:6(4), 6:2 за 2:23 часа.

Номер 4 Александър Зверев (Германия) победи грузинеца Николоз Басилашвили с 6:4, 7:6(5), след като направи два пробива и веднъж загуби подаването си.

Следващият съперник на Зверев е Жереми Шарди (Франция), който надделя над Лиъм Броуди (Великобритания) със 7:6(3), 4:6, 6:1 за 2:40 часа.