• армения-
  • световни квалификации

Поведе в класирането на Група J

Германия громи с 6:0 - 1

Германия разгроми Армения с 6:0 в Щутгарт и поведе в класирането на Група J. За отбора на бившата съветска република загубата е първа в тези квалификации, но му костваше първото място.

Тимът на Ханзи Флик започна вихрено и още до почивката вкара четири гола. Серж Гнабри (6, 15) постави началото на голеадата с две попадения, а Марко Ройс (35) направи резултата класически. Секунди преди края на първата част Тимо Вернер беше точен за 4:0. Игралият изненадващо като десен защитник Йонас Хофман заби петия гол в 52-ата, в добавеното време дебютантът Карим Адейеми направи 6:0.

В другата късна среща от групата Румъния спечели с 2:0 срещу Лихтенщайн, а по-рано Исландия и Северна Македония завършиха 2:2.