• пьотр нестеров-
  • саша геймар веенбург

Французин отне мечтата на Пьотр Нестеров

Българинът взе убедително първия сет без да даде дори гейм на съперника само за 25 минути, но...

Публикувана: 10 Септември, 2021 15:49
5 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1359
Французин отне мечтата на Пьотр Нестеров - 1
Снимка: БГНЕС/АРХИВ
Оценка 5 от 3 гласа.

Българинът Пьотр Нестеров отпадна на четвъртфиналите на сингъл на Откритото първенство на САЩ по тенис за юноши.

Той загуби от поставения под номер 11 Саша Геймар Веенбург (Франция) с 6:0, 4:6, 4:6 след малко повече от два часа игра.

Нестеров взе убедително първия сет без да даде дори гейм на съперника само за 25 минути, но във втората част Веенбург поведе с 4:0 по пътя към изравняването на резултата.

Третият сет вървеше равностойно, но с три поредни гейма французинът стигна до крайния успех.

Българинът все пак продължава в надпреварата на двойки. Той и украинецът Вячеслав Белински, поставени под номер 8, излизат късно тази вечер българско време срещу Манс Далберг (Швеция) и Луи Макстед (Великобритания) на четвъртфиналите. Двубоят трябваше да се играе тази нощ, но беше отложен.