• шериф тираспол-
  • а-
  • шампионска лига

Молдовският първенец победи с 2:1

Шериф Тираспол хвърли бомбата в Шампионската лига, удари Реал Мадрид насред "Сантиаго Бернабеу" - 1

Молдовският първенец Шериф Тираспол хвърли същинска бомба във втория кръг от груповата фаза на Шампионската лига, след като шокира Реал Мадрид с 2:1 насред "Сантиаго Бернабеу". Първото попадение за тима от Молдова отбеляза нападателят Джасур Якшибаев в 25-ата минута. Карим Бензема изравни от дузпа в 65-ата минута. В самия край на мача гостите отново поведоха с попадение на Себастиен Тил.

Шериф Тираспол хвърли бомбата в Шампионската лига, удари Реал Мадрид насред

Срещата започна очаквано с домакински натиск, но в първите десетина минути липсваха чисти положения и пред двете врати. В 8-ата минута Винисиус опита късмета си с удар извън наказателното поле, но топката беше блокирана от защитник. Малко по-късно пък Камавинга попадна в капана на засадата.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Кристиано от Шериф демонстрира страхотна техника, проби в наказателното поле и подаде към Джасур Якшибаев, който откри с удар в левия ъгъл.

Отговорът на Реал Мадрид не закъсня. Положения за гол се откриха пред Карим Бензема и Еден Азар, но стражът на гостите Атанасиадис отчая офанзивните футболисти на “белия балет” с намесите си. Така на почивката двата тима се оттеглиха при резултат 0:1 в полза на Шериф.

В 60-ата минута Винисиус падна в наказателното поле на Шериф след съприкосновение с бранител на гостите. Реферът прегледа ситуацията чрез ВАР и в крайна сметка решението му беше, че няма дузпа за мадридчани и играта продължи.

Само две минути по-късно Винисиус отново падна в наказателното поле, но реферът даде знак играта са продължи. В крайна сметка обаче се стигна до преразглеждане на ситуацията чрез ВАР и наказателен удар все пак беше отсъден. В неразборията треньорът на Реал Карло Анчелоти получи жълт картон. Зад топката застана Карим Бензема, който не остави шансове на стража на Шериф и върна равенството.

В 71-ата минута Шериф стигна до втори гол чрез Бруно, но той беше отменен поради засада след намесата на ВАР. Реал усили натиска си с наближаването на края на срещата. Възможности се откриха пред Лука Модрич, Винисиус и Тони Кроос, но останаха безрезултатни.

Така се стигна до 90-ата минута, когато гостите шокиращо стигнаха до втори гол, а негов автор стана Себастиан Тил, който получи топката от Адама Траоре и неспасяемо я заби в горния ляв ъгъл. Малко след това той получи и жълт картон.