Германия се класира за Световното след победа в Скопие

• кай хаверц

Убедителна победа за Германия

Германия се класира за Световното след победа в Скопие - 1
Снимка: БГНЕС/ EPA

Германия победи Северна Македония с 4:0 като гост в Скопие в среща от квалификациите за класиране на Световното първенство в Катар през 2022 година. С успеха германците си гарантиха място на Мондиала в Катар.

И четирите гола за германците бяха отбелязани през второто полувреме. Кай Хаверц се разписа в 50-ата минута, а Тимо Вернер добави още два гола в 70-ата и 73-ата минута. В 83-ата минута 18-годишният Джамал Мусиала, играещ в Байерн (Мюнхен), вкара четвърти гол за Германия.

Така Германия записа седма победа от осем мача в група J и си гарантира първото място в групата два кръга преди края. Битката в тази група ще е за второто място. Румъния победи Армения у дома с 1:0 и има актив от 13 точки във временното класиране. Армения и Северна Македония имат по 12 точки. Исландия има 8 точки, докато аутсайдерът Лихтенщайн – само една.