Байер Леверкузен изигра силен мач и подчини РБ (Лайпциг)

• бундеслига

"Аспирините" събраха 24 точки и е на третото място в класирането

Байер Леверкузен изигра силен мач и подчини РБ (Лайпциг) - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Байер Леверкузен спечели с 3:1 гостуването си на РБ (Лайпциг) в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за “аспирините” бяха дело на Флориан Виртц (21’), Муса Диаби (34’) и Джереми Фримпонг (64’), а за “биковете” единственото попадение бе дело на Андре Силва в 62-ата минута.

Футболистите на Херардо Сеоане успяха да достигнат до гол чрез Муса Диаби, но то бе отменено поради засада и след преглед с ВАР. Почти веднага домакините отговориха с греда след удар на Йоско Гвардиол. Все пак първото попадение падна в 21-ата минута, когато Флориан Виртц получи пас сам срещу вратаря и много хладнокръвно се разписа за 1:0.

Гостите продължиха да бъдат по-активни в тези моменти направиха нов пропуск пет минути след това. В 34-ата се стигна до нов гол в тяхна полза, когато Джонатан Та намери Муса Диаби на границата на наказателното поле и намери долния десен ъгъл за 2:0.

Играчите на РБ (Лайпциг) излязоха пределно мобилизирани за втората част и успяха да намалят в 62-ата минута, когато Кристофър Нкунку намери Андре Силва и португалеца отбеляза за 2:1. Тяхната надежда за обрат обаче бе попарена само две минути по-късно, когато Джереми Фримпонг отново опъна мрежата зад Хосеп Мартинес след удар извън наказателното поле.

Те можеха да възродят надеждата си за нещо повече от този мач в 87-ата минута, но Доминик Собослай пропусна дузпа.

С тази победа Байер (Леверкузен) събра 24 точки и е на третото място в класирането, а РБ (Лайпциг) е 8-и с 18 точки.

В по-ранния двубой в Бундеслигата Айнтрахт (Франкфурт) победи Унион Берлин с 2:1 в своя дом.