Черно море с победа и във втората си контрола за деня

• созопол-
  • контрола-

"Моряците" надиграха Созопол с 4:0 на стадион "Тича"

Черно море с победа и във втората си контрола за деня - 1

Отборът на Черно море записа победа и във втората си контрола за деня. След като по-рано днес надиграха с 4:1 тима на Дунав Русе, следобед "моряците" не срещнаха трудности и срещу Созопол. Варненци спечелиха с 4:0 на стадион "Тича" във Варна. Матиас Курьор реализира за 1:0 в 36-ата минута, Велислав Василев в 47-ата покачи на 2:0, за 3:0 вкара Родриго Вилела в 84-ата минута, а в 89-ата Пабло Гарсия оформи крайното 4:0 от дузпа.

И в двете проверки Илиан Илиев използва юноши от школата на клуба, състезаващи се в Елитната група до 19 години.
Черно море наложи домакински натиск от първата минута на двубоя, като създаде няколко добри положения пред вратата на гостуващия тим. При едно от тях Матиас Курьор бе изведен сам срещу стража на Созопол, леко под ъгъл, но не успя да го преодолее. В 36-ата минута Черно море откри резултата. Велислав Василев центрира отдясно в наказателното поле, където Матиас Курьор съвсем леко отклони топката, което бе достатъчно да излъже вратаря и да я вкара в мрежата за 1:0.

В 44-ата минута бившият футболист на "моряците" в състава на Созопол Георги Радев получи два поредни жълти картона и бе изгонен. Неговото място обаче бе заето от Петър Кюмурджиев.

В 47-ата минута Черно море поведе с 2:0. Сула получи топката в наказателното поле, задържа я и пусна прецизен пас към Велислав Василев, който от близо не сгреши - 2:0. В 64-ата минута Сула отправи бомбен удар от дистанция, стражът на Созопол изби, топката попадна в Курьор, който опита с гръб да се завърти и вкара, но вратарят отново записа добра намеса. Веднага след това Вилела от близо стреля, но над вратата. В 72-рата минута отново той бе изведен отляво, нахлу в наказателното поле и отправи удар по диагонала, но топката премина в опасна близост до страничната греда. В 84-ата минута Вилела вкара за 3:0.В 89-ата минута Велислав Василев бе съборен в наказателното поле, а Пабло Гарсия вкара за 4:0. Веднага след това червен картон от състава на гостите получи Димов.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев (85-Динислав Славов), Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров (82-Наско Янков), Цветомир Панов, Пабло Гарсия, Стефан Велев, Сула, Велислав Василев, Родриго Вилела, Матиас Курьор (82-Иван Томов).