• славия-
  • efbet лига

"Армейците" биха с 3:1 след два гола на Георги Йомов и един на Кайседо

ЦСКА мина с лекота през Славия - 1

ЦСКА победи Славия с 3:1 в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. Георги Йомов откри резултата след 90 секунди игра, а в 20-ата минута отново той удвои. В 36-ата минута Жорди Кайседо вкара трети гол за домакините. На почивката "белите" вкараха трима от титулярните си състезатели и Радослав Кирилов върна едно попадение в 48-ата минута.

Логично, предвид големия брой отсъстващи титуляри на гостите, "червените" взеха инициативата още с началния съдийски сигнал. Натискът им даде резултат още преди да са изминали и две минути. Кери центрира отляво, Виячки се размина с топката, която достигна до Йомов и крилото на домакините с едни докосване майсторски я изпрати във вратата за 1:0.

В 14-ата минута Томбак шутира от 23-24 метра в аут. Няколок минути по-рано Бакеро изведе Сораков очи в очи с Бусато, но стражът излезе добре и затвори нападателя, която трябваше да стреля от почти нулев ъгъл.

В 20-ата минута Кери и Йомов повториха упражнението от първия гол. Ирландецът центрира отляво към българския национал, който с едно докосване покачи на 2:0.

В 33-ата минута Тасев намери Бакеро в наказателното поле на домакините, испанецът овладя добре и отправи добър шут с левия крак, но Бусато внимаваше и изби.

Само 180 секунди по-късно "червените" покачиха на 3:0. Кери направи третата си асистенция след центриране от фаул, което бе засечено от Кайседо.

На почивката Славия направи три смени вкарвайки в игра Кирилов, Вълчев и Добрев. Това даде моментален резултат, тъй като в 48-ата минута Кирилов върна едно попадение. Звездата на "белите" се възползва от добра комбинация между Добрев и Бакеро, след което последва центриране на първия към Кирилов. Крилото пробва шут от воле, но не уцели добре топката. После обаче успя да се оринтира по-добре от "червената" отбрана, догони си удара и вкара между краката на Бусато.

В 63-ата минута Кирилов за малко не вкара втори гол. Той се възползва от подаване по земя на Томбак отдясно и шутира, а след рикошет топката излезе в корнер покрай дясната греда. Три минути по-късно Виячки стрела от над 30 метра, а Бусато изби в корнер.

В 80-ата минута Йомов центрира към Кайседо, който стреля от упор с глава, но Вуцов някак успя да спаси.