Националите по минифутбол взеха бронзови медали от Европейското

• бронзови-
  • медали-
  • европейско

В малкия финал нашите победиха Казахстан с 4:1

Българският национален отбор по мини футбол спечели бронзовите медали на десетото Европейско първенство в Словакия след успех с 4:1 над Казахстан.

Малко преди края на първото полувреме Никола Праматаров вкара много техничен гол с пета, с който откри резултата за нашия тим. В 30-ата минута Ангел Рахов се разписа отблизо след страхотно прострелно центриране на Спас Милушев. Куриозното е, че при удара на българския играч топката се спря в мрежата, която бе пробита. Това бе негов четвърти гол в турнира.

Казахстан върна едно попадение в 32-рата минута чрез Найруз Ашемов, който се разписа след рикошет.
Три минути преди края на редовното време Милушев направи 3:1, разписвайки се отблизо с левия крак след центриране на Ангел Рахов.

В добавеното време Деян Иванов оформи крайното 4:1 в удар в празната врата, след като съперникът игра в последните секунди рисково без вратар. Отборът на България спечели и квота за участие на Световното първенство след година.