Черно море победи Спартак във Варненското дерби на вторите тимове

• черно море 2-
  • спартак варна 2-
  • трета лига

Срещата започна с час и 15 минути закъснение, заради ексцесии между феновете на двата отбора

Черно море победи Спартак във Варненското дерби на вторите тимове - 1
Снимка: fakti.bg

Черно море победи Спартак Варна с 2:1 във Варненското дерби на дублиращите отбори, което се игра на стадион "Тича" в морската столица. Марин Петков реализира за 1:0 в 10-ата минута след страхотен пас на Алекс Фернандес. В 60-ата минута Фернандес покачи на 2:0 с страхотен удар извън наказателното поле. Георги Бабалиев намали в 72-рата минута.

Срещата започна с час и 15 минути закъснение, заради ексцесии между феновете на двата отбора. Вместо в 16 часа двубоят стартира в 17:15 часа.

В състава на "моряците" играха Алекс Фернандес и Велислав Василев, както и други младоци, които са в представителния тим, а техните изяви от трибуните следи Илиан Илиев и неговия щаб, както и играчите от мъжкия отбор. Спартак също разчиташе на футболисти от мъжкия си отбор - Ибрям Ибрям, Даниел Начев и Георги Бабалиев.

Иначе Черно море започна срещата с домакински натиск и заслужено в 10-ата минута откри резултата Фернандес намери с диагонален пас Марин Петков отляво, който напредна и останал сам срещу вратаря реализира за 1:0. В 15-ата минута Алекс Фернандес открадна топката в средата на терена и опита да прехвърли вратаря на гостите, който бе напуснал наказателното поле, но топката мина над вратата. В 23-ата минута Велислав Василев отправи страхотен удар отдясно на пеналта, но Стефан Петков с плонж успя да избие.

Спартак създаде първата си опасност в срещата в 29-ата минута. Баръш Николаев се озова на стрелкова позиция и отправи удар от около малкото наказателно поле, но Галин Григоров показа рефлекс и спаси. В 38-ата минута Алекс Фернандес стреля от средна дистанция, но ударът му не притесни вратаря на Спартак. "Соколите" разчитат на контраатаки, които обаче не успяват да завършат по най-добрия начин. В 43-ата минута Велислав Василев насочи добре топката от пряк-свободен удар на линията на наказателното поле, но Стефан Петков спаси.

В 49-ата минута Марин петков оправи опасен удар, но стражът на "соколите" отново се отчете с блестяща намеса. В 60-ата минута Черно море реализира втори гол. Алекс Фернандес със страхотен удар извън наказателното поле матира Стефан Петков за 2:0.

В 72-рата мнута Георги Бабалиев с удар от около 25 метра вкара за 2:1, с което оформи крайния резултат.

Съставите:

Черно море: Галин Григоров, Наско Янков, Петър Иванов, Симеон Николов, Валентин Касабов, Берк Бейхан, Алекс Фернандес, Калин Георгиев, Марин Петков, Велислав Василев, Жечко Йорданов (Денислав Стойчев, Александър Йорданов, Милен Николов, Николай Трифонов, Толга Мюрвет, Дейвид Луканов, Серги Кешкерян)

Спартак: Стефан Петков, Стефан Стефанов, Ибрям Ибрям, Александър Трендафилов, Любослав Маринов, Николай Василев, Баръш Николаев, Кристиян Курбанов, Георги Дичев, Даниел Начев, Георги Бабалиев (Манол Батилов, Денислав Славов, Александър Александров, Александър Янчев, Стефан Стоянов, Даниел Халачев, Виктор Иванов, Павлин Петков)