• франция-
  • първенство-

Тимът удържа преднината си през втората част, в чийто край червен картон получи Лукеба

Лион съхрани шансове за Европа след обрат срещу Страсбург - 1

Олимпик Лион спечели с 2:1 в Страсбург в мач от 33-ия кръг на френското първенство по футбол и се доближи на три точки от петия в класирането Лил, предава БТА.

Лион също така води с шест точки на осмия Реймс преди останалите мачове от кръга. Победата съхрани шансовете на Лион да гони евроквота.

Лион изкова победата си през първото полувреме, но се нуждаеше от обрат за това. Морган Сансон изведе домакините от Страсбург напред след четвърт час игра, но след още толкова паднаха двата гола за гостите. Кастело Лукеба изравни в 32-ата минута, а четири по-късно Максанс Какре вкара за 2:1.

Лион удържа преднината си през втората част, в чийто край червен картон получи първият голмайстор Лукеба. Загубата остави Страсбург на 15-о място в класирането при равенство в точките с първия под чертата на изпадащите Брест.