• волейбол-
  • спорт-
  • световно първенство-
  • национален отбор

Следващият ни съперник е САЩ, който елиминира на четвъртфиналите Пуерто Рико с 3:0 гейма (28-26, 25-17, 25-17)

Страхотна 5-геймова драма срещу Бразилия прати България на 1/4-финал на Световното - 1

Страхотна победа в 5-геймова драма прати България на четвъртфинал на Световното първенство за мъже под 19 години, което се провежда в Сан Хуан, Аржентина. Тимът ни отстрани Бразилия след 3:2 гейма (25-17, 19-25, 23-25, 25-14, 15-9).

Следващият ни съперник е САЩ, който елиминира на четвъртфиналите Пуерто Рико с 3:0 гейма (28-26, 25-17, 25-17). Двубоят е днес от 17:00 ч. наше време, като се пада първи в програмата.

Стартовият състав, който селекционерът Мирослав Живков избра срещу бразилците, бе Симеон Николов, Александър Къндев, Костадин Козелов, Александър Николов, Кристиян Андреев, Кристиан Титрийски и либеро Константин Чипев.

Изключителен първи гейм с невероятен Симеон Николов видяхме в Аржентина. „Селесао" поведе с 3-1, но успяхме бързо да изравним. Оттук играта тръгна под нашата диктовка и с много силна игра на начален удар, като записахме 6 точки на сервис, а 6 от тях в тази част бяха именно на 17-годишният разпределител. Поведохме убедително още в самото начало и при 14-7, разликата достигна 8 точки (17-9), при което Бразилия взе прекъсване. Макар и трудно, те успяха да намалят до 4 точки (18-14). Българите не се разколебаха, а играеха бърз волейбол с мощни атаки. При 21-17 в наша полза Симеон Николов постигна четири поредни аса, за да даде преднина в геймовете за България – 25-17. Той имаше 7 точки в тази част и 60 процента ефективност.

Във вторият гейм сервисът ни забуксува, започнахме с грешките и след оспорвани първи минути Бразилия поведе с 13-15. Живков взе прекъсване и даде наставления на играчите, като напомни, че трябва да се подсигуряват. Разликата обаче започна да се трупа и съперникът нямаше проблем да изравни след 19-25 и грешка на наш сервис.

Бразилия стигна до пълен обрат, след като оспорваната трета част, която тръгна точка за точка. В този период също нямахме нито един успешен начален удар, което се оказа и разликата, защото ефективността ни в атака не отстъпваше на „Селесао". Равенството се задържа до 22-22, но бразилците приключиха гейма с хубава блокада за 23-25.

Събуждането в нашите редици дойде в четвъртия гейм, който видяхме България от началните минути. След 5-5 имаше пълна мобилизация и авансът ни стана 12 (20-8), а той ни позволи спокойно да изравним след 25-14 и пратим срещата в тайбрек.

В решителната част поехме контрола от първите минути и не се разколебахме, като преднината ни на моменти бе отново 8 точки.

Кристиан Титрийски бе най-резултатен с 24 точки, с 18 завърши Александър Къндев. Симеон Николов завърши с 11 точки, като 7 от тях бяха само в първия гейм. В Срещата той записа и 7 аса.