• левски-
  • айнтрахт франкфурт-
  • съдии-
  • швеция

Главен рефер на двубоя в София ще бъде Адам Ладебек, който и преди е получавал наряди за мачове на "сините"

Дадоха Левски - Айнтрахт на шведска тройка - 1

Съдийска бригада от Швеция ще ръководи първия мач от плейофите за влизане в групите на Лига на конференциите между Левски и Айнтрахт (Франкфурт), обявиха от УЕФА. Двубоят е следващия четвъртък от 20:00 часа на Националния стадион "Васил Левски". Главен рефер на двубоя в София ще бъде Адам Ладебек, който и преди е получавал наряди за мачове на "сините". Шведът е бил четвърти съдия при поражението на Левски с 0:4 срещу АЕК (Ларнака) преди четири години.

Това ще бъде едва петият мач на Ладебек в европейските клубни турнири. До този момент в своята кариера той е свирил два мача в квалификациите на Шампионска лига и два в квалификациите на Лига на конференциите, като и четирите завършват с победи за домакините. Ладебек е бил четвърти рефер и при загубата на Лудогорец с 2:4 срещу Брага през 2021. На национално ниво шведът е бил част от съдийски екип, който ръководи мач между България и Португалия на ниво до 17 години. "Лъвовете" губят този двубой с 1:2 през март миналата година. Помощници на 31-годишния Ладебек ще бъдат сънародниците му Мехмет Кълъм и Даниел Юнг, а четвърти съдия ще бъде Виктор Волф.