Спектакъл с шест гола сътвориха Манчестър Сити и Тотнъм

• тотнъм-
  • манчестър сити-
  • висша лига

Спектакъл с шест гола сътвориха Манчестър Сити и Тотнъм - 1

Манчестър Сити и Тотнъм не се победиха в двубой от 14-ия кръг на английската Висша лига (3:3).

Двубоят на „Етихад“ предложи един обрат и много голове и положения пред двете врати, основно пред тази на „шпорите“.

Сити опита да наложи темпото си от първите минути. След около 150 секунди игра Аканджи изблъска Викарио в стремежа си да засече едно центриране от ъглов удар. Две минути по-късно Доку стреля в близкия ъгъл на Викарио, но италианският вратар се намеси подобаващо.

В шестата минута резултатът бе открит. "Шпорите" хванаха на контраатака своя съперник, в чийто край Сон устоя на натиска на Доку и от стрелкова позиция прати топката зад Едерсон, макар да останаха съмнения,че бразилецът можеше да се намеси по-добре.

Преднината на Тотнъм се задържа само няколко минути. При едно статично положение Халанд отклони центрирането в бедрото на Сон, след което топката влетя във вратата на Викарио за 1:1.

Шампионът на Англия можеше доста бързо да обърне. Първо ситуация се откри пред Бернардо, но португалецът бе с гръб към вратата и от малък ъгъл му бе трудно да преодолее Викарио. Секунди по-късно Халанд получи на почти празна врата и изкара топката в аут.

Тотнъм показа зъби и в средата на полувремето можеше да вземе нов аванс, ако Гвардиол не се бе отчел с безценен шпагат. Няколко минути по-късно Доку разтресе гредите до Викарио с мощен удар.

Малко след изминаването на половин час игра Сити осъществи обрат. Домакините направиха впечатляващо разиграване, при което Доку намери Алварес в наказателното между двама, а аржентинецът мигновено насочи към Фил Фодън. Англичанинът, от непосредствена близост, направи 2:1.

Манчестър Сити набързо можеше да вкара трети, дори четвърти гол. Първо Хулиан Алварес удари и дясната греда на Викарио, след като минути преди аржентинеца Доку намери лявата. След това Халанд се "отличи" с втори пропуск от много, много изгодна позиция.

Началото на втората част започна с намеса на Викарио. Италианецът показа рефлекс при удар с външен фалц на Бернардо Силва.

Последваха тихи минути, преди Тотнъм да нанесе неочаквано своя втори удар. Джовани Ло Селсо получи топката на около 25 метра от вратата и елегантно си освободи място за удар, след което прати топката в долния десен ъгъл на Едерсон.

Десетина минути преди края на срещата Сити каза тежката си дума. "Гражданите" се възползваха от грешка в първата третина на Тотнъм и Халанд намери Грийлиш около точката да изпълнение на дузпа, а оттам Грийлиш трудно можеше да сбърка на полупразна врата - 3:2.

В последната от редовните 90 минути паритетът бе възстановен за трети път. Бренан Джонсън отправи страхотно центриране от левия фланг, което прескочи Ричарлисон, но бе тъкмо на място за Кулушевски и шведът заби топката с глава във вратата на Сити.