Манчестър Сити сложи край на серията без победа след обрат срещу Лутън

• манчестър сити-
  • лутън-
  • висша лига

Манчестър Сити сложи край на серията без победа след обрат срещу Лутън - 1

Манчестър Сити победи Лутън с 2:1 като гост след пълен обрат и сложи край на черната серия от 3 мача без успех във Висшата лига.

Лутън изненадващо поведе в добавеното време на първта част. "Шапкарите" развиха страхотна атака и Илайджа Адебайо откри резултата с глава.

Второто полувреме обаче беше различно. Гостите се хвърлиха в търсене на пълен обрат и го постигнаха.

Бернардо Силва изравни в 62-та минута след страхотен гол, а три минути по-късно Грийлиш вкара и второ попадение.

В класирането Манчестър Сити е 4-ти с 33 точки, а Лутън заема 18-позиция с 9 пункта.

Още в първата минута Бернардо Силва пусна пас в коридор за Фил Фодън, който стреля. Неговият шут обаче бе отразен от Камински.

След около 20 минути игра Сити направи нов опит да открие резултата. "Гражданите" вдигнаха темпото и обградиха наказателното поле на Лутън. Простраства липсваха и това принуди Родри да опита удар от дистанция. Испанецът отправи мощен шут, но и това изпълнение бе спасено от Камински с брилянтен плонж.

Седем минути по-късно отново стражът на домакините разочарова Фодън. Техничният футболист на "небесносините" опита изстрел по земя, но Камински пак спаси.

В добавеното време на първата част Лутън изненада Манчестър Сити и откри резултата. Рос Баркли показа страхотна техника в средата на терена и пусна пас към левия фланг. Там Даути получи топката и я продължи към Андрос Таунзенд. Бившият футболист на Евертън и Кристъл Палас центрира с левия крак и намери Илайджа Адебайо, който с глава прати топката в мрежата - 1:0.

От самото начало на второто полувреме Гуардиола показа, че неговите футболисти искат победата. Гостите започнаха с непрекъсната преса и атаки, но пропуски на Силва, Алварес и Грийлиш не позволиха да се стигне до изравняване на разултата.

След час игра Рубен Диаш нацели напречната греда. След статично положение Нейтън Аке върна топката към португалеца, но той пропусна от добра позиция.

Силният натиск даде резултат в 62-та минута, когато Сити изравни. Родри проби към наказателното поле на Лутън. Той бе спрян, но топката стигна до Бернардо Силва, който с едно докосване вкара страхотен гол за 1:1.

Само 3 минути по-късно се стигна и до пълен обрат. Хулиан Алварес отне топката и веднага получи топката обратно. Аржентинецът напреда и подаде успореден пас към Джак Грийлиш, който от чиста позиция не сгреши и изведе своя тим напред в резултата.

До края Лутън опита да натисне, но не успя да достигне до ново попадение.