Украйна приключи Босна с обрат и ще бори Исландия за място на Евро 2024

• евро 2024

Двубоят се игра на стадион "Билино Полйе" в Зеница пред 10 992 зрители по трибуните

Украйна приключи Босна с обрат и ще бори Исландия за място на Евро 2024 - 1
Снимка:

Украйна победи Босна и Херцеговина след обрат от 0:1 на 2:1 в предпоследна битка за определяне на участник на Евро 2024. Двубоят се игра на стадион "Билино Полйе" в Зеница пред 10 992 зрители по трибуните.

Първата част приключи при резултат 0:0. Домакините откриха чрез автогол на Микола Митвиенко в 57-ата минута.Роман Яремчук изравни в 85-ата, а звездата на сензацията в Испания - Жирона - Артьом Довбик направи обрата пълен с попадение в 88-ата минута. Пасът беше на Яремчук.

В битка за място на Евро 2024 Украйна ще играе с Исландия, която елиминира Израел.