Пьотр Нестеров с 11-а поредна победа на сингъл

• тенис

Нестеров се класира за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Констанца

Пьотр Нестеров с 11-а поредна победа на сингъл - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Пьотр Нестеров се класира за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Констанца (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.

Националът на България за Купа "Дейвис" направи обрат и победи с 3:6, 6:1, 7:5 Стефан Андерску от Румъния. Срещата продължи 2 часа и 33 минути.

Това е поредна победа №11 за Нестеров на сингъл. Преди този мач той спечели две поредни титли на турнири в румънската столица Букурещ. Поставеният под №5 в схемата Нестеров ще играе във втория кръг срещу Алесандро Белифемин от Италия.

Вчера Нестеров и партньора му Иля Снитари от Молдова се класираха за четвъртфиналите на двойки. В среща от първия кръг Нестеров и Снитари победиха румънците Матей Кристиан Онофрей и Валентин Ванта с 6:3, 6:2. Поставените под №2 в схемата Нестеров и Снитари ще играят на четвъртфиналите срещу други представители на домакините - Цезар Крецу и Даниел Уца. В последните три седмици Нестеров и Снитари спечелиха две титли от турнири на двойки в Букурещ.