• тенис-
  • куинс

Анди Мъри прекрати участието си в "Куинс" заради контузия - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Анди Мъри бе принуден да се откаже заради контузия след само пет гейма във втория кръг на турнира на тревна настилка в "Куинс Клъб" в Лондон (Великобритания) от сериите ATP 500.

Бившият номер 1 в света вероятно записа последното си участие на престижния подготвителен турнир преди надпреварата от Големия шлем "Уимбълдън", пише Спортал.

Той допусна пробив в първия гейм в мача срещу Джордан Томпсън и при резултат 4:1 в полза на австралиеца изглежда имаше проблеми с бедрото на десния си крак, заради които прекрати участието си.

37-годишният Анди Мъри поиска медицински таймаут, но оказаната му помощ не даде желания резултат.

Петкратният шампион в Лондон даде сигнали, че изпитва болка и по време на срещата си от първия кръг срещу друг представител на Австралия Алексей Попирин.

На четвъртфиналите Джордан Томпсън ще се изправи срещу победителя от двубоя между четвъртия поставен Тейлър Фриц (САЩ) и Милош Раонич (Канада).