• спорт-
  • волейбол-
  • олимпийски игри-
  • париж 2024

Олимпийският шампион от Токио започна много колебливо двубоя и след серия от грешки загуби първия гейм

Китай поднесе голямата изненада посред нощите в Париж - 1

Женският тим на Китай изненада с победа над САЩ с 3:2 (25:20, 25:19, 17:25, 20:25, 15:13) в първия мач на двата отбора на олимпийския волейболен турнир.

Олимпийският шампион от Токио започна много колебливо двубоя и след серия от грешки загуби първия гейм. Във втория американките пак не бяха в час и преднината на техния съперник стана по-голяма. Последва съвземане на САЩ и изравняване на геймовете. И когато всички очакваха пълен обрат, Китай показа хладнокръвие и измъкна заслужено победата.

С най-голяма заслуга за успеха бе Инин Ли, която завърши с 29 точки.

Сърбия пък не остави шансове на домакина Франция и спечели с 3:0 гейма (25:17, 25:17, 25:22) в друг мач от женския волейболен турнир.