• efbet лига-
  • варненско дерби

В края на срещата привържениците на домакините скандираха "Оставка"

Черно море спечели варненското дерби - 1

Черно море спечели градското дерби срещу Спартак 1918 Варна. „Моряците“ надделяха при гостуването си на стадион „Спартак“ с 2:0. С успеха си Черно море има в актива си вече 18 точки след 5 успеха, три равенства и една загуба и излезе на третото място във временното класиране. Спартак 1918 Варна остава с 15 точки след 4 победи, три равенства и две поражения, предаде БТА.

Символичните гости откриха резултата при първата си по-сериозна възможност. Франьо Пърце сбърка при изнасянето на топката в наказателното си поле, в резултат на което тя стигна до Исмаил Иса, който бе фаулиран в 6-ата минута от Йоан Бауренски и съдията Георги Кабаков отсъди наказателен удар. В 8-ата минута Мазир Сула бе точен от бялата точка за 1:0 за Черно море. В 12-ата минута „моряците“ можеха да удвоят преднината си. След центриране от корнер Влатко Дробаров засече топката с глава, но тя премина встрани от вратата. В 17-ата минута домакините можеха да изравнят резултата. Антонио Вутов проби през центъра, пусна отличен пас вляво към Ахмед Ахмедов, който напредна и стреля, но топката премина встрани от вратата на Черно море. В 23-ата минута Радослав Димитров получи топката вдясно по атаката на Спартак 1918 Варна, преодоля играч на Черно море стреля, но много неточно. В 25-ата минута Кристиан Илич отправи топовен изстрел от над 30 метра, но вратарят на гостите Пламен Илиев успя да спаси.

В 47-ата минута Васил Панайотов засече топката след центриране от корнер, но ударът му бе слаб и вратарят на домакините Мартин Величков улови. В 52-ата минута Даниел Мартин центрира отляво в наказателното поле на домакините, където Исмаил Иса засече топката с пета, но тя премина встрани от вратата на Спартак 1918 Варна. В 58-ата минута Черно море удвои преднината си. Едгар Пашеко бе изведен по левия фланг на атаката на "моряците“ и центрира, а връхлитащият Дуду от няколко метра засече топката във вратата на домакините и вкара втория гол за гостите. В 66-ата минута след грешка на Матео Петрашило топката стигна до Исмаил Иса, който напредна и стреля от 25 метра, но стражът на Спартак 1918 Варна Мартин Величков показа класа и спаси. В 68-ата минута вратарят на домакините Мартин Величков предотврати сигурен гол, след като спаси удар от 5-6 метра на Мазир Сула. Минута по-късно Мартин Величков спаси опасен удар от непосредствена близост на Мазир Сула. В 73-ата минута вратарят на Черно море Пламен Илиев показа страхотна класа и успя да спаси два последователни удара на Ромееш Ивей. В 87-ата минута късметът бе на страната на домакините. Асен Дончев стреля от около 20-тина метра, но топката се отби в страничната греда.

В края на срещата привържениците на домакините скандираха "Оставка".