9 Октомври, 2024 14:49, обновена 9 Октомври, 2024 14:53 720 18

• шанхай

За Меншик това бе втори успех през тази година срещу Григор

Якуб Меншик спря Григор Димитров в Шанхай - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Якуб Меншик отново се оказа непреодолимо препятствие за Григор Димитров. Българинът загуби от чеха с 1:2 сета (3:6, 6:3, 4:6) след малко на 2 часа игра в осминафиналите на Мастърса в Шанхай. За Меншик това бе втори успех през тази година срещу Григор след този в Мадрид, когато отново триумфира в три сета, съобщава dsport.bg.

Срещата започна лошо за Григор, който допусна пробив в първия си сервис гейм. Това бе напълно достатъчно за Меншик, който спечели частта с 6:3.

Още в края на първия сет българинът показа по-добра игра и направи ранен пробив във втората част.

Чехът имаше възможности да го върне, но Григор успя да се измъкне от 15:40 и 0:40.

Третият сет започна равностойно. Първата ни ракета имаше брейкбол в 3-ия гейм. За съжаление Григор допусна грешка от бекхенд и Меншик обърна гейма.

Това се отрази на българския тенисист, който допусна пробив в следващия гейм след няколко грешки. Чехът затвърди пробива въпреки някои леки колебания и поведе с 4:1.

В следващия гейм Меншик имаше общо три точки за брейк, които бяха спасени от Григор. Българинът запази шансове за победа и при подаването на чеха стигна до ситуация 15:30. Все пак Меншик спечели подаването си без реални шансове за Григор да пробие.