Луис Енрике каза кой е фаворитът му за Златната топка

1 Юни, 2025 17:59 1 500 0

  • луис енрике-
  • футбол-
  • псж-
  • усман дембеле

Дембеле не отбеляза гол при успеха над Интер Милано с 5:0

Луис Енрике каза кой е фаворитът му за Златната топка - 1
Снимка: БГНЕС

Треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике подкрепи Усман Дембеле в борбата за най-престижното индивидуално отличие през годината - "Златната топка", след победата на тима му в Шампионската лига, предаде ДПА.

Дембеле не отбеляза гол при успеха над Интер Милано с 5:0, но направи две асистенции, както и отлично отиграване с пета в строежа на атаката на парижани за третото попадение.

Бившият нападател на Барселона вкара 33 гола във всички турнири през сезона, като 22 от тях са през календарната година, и помогна на ПСЖ да спечели требъл.

Луис Енрике извади Дембеле от групата през октомври за гостуването на Арсенал, а месец по-късно той бе изгонен с червен картон срещу Байерн Мюнхен, като след това направи страхотен сезон и е фаворит за "Златната топка" според букмейкърите.

"Искам да кажа, че всички говорят за "Златната топка", но аз бих я дал на Усман Дембеле", каза Енрике на пресконференцията си.

"Той лидер, той е смирен, той се връщаше назад и участваше в защита. Без капка съмнение мисля, че той заслужава това", каза испанецът.

"Не само заради головете, които вкара, но и заради пресата. Той направи страхотен сезон и бе изключителен в края му", добави треньорът.

Дембеле може да натрупа още точки в борбата за трофея при участието на ПСЖ в Световното клубно първенство в САЩ.


Поставете оценка:
Оценка 1 от 1 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА