Александър Коларов се завръща в Интер като асистент на Кристиан Киву

11 Юни, 2025 20:41 828 0

  • александър коларов-
  • треньорския щаб-
  • интер-
  • джузепе меаца-
  • кристиан киву

Футболистът окачи бутонките през 2022 година

Александър Коларов се завръща в Интер като асистент на Кристиан Киву - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Бившият сръбски национал Александър Коларов отново ще стъпи на терена на „Джузепе Меаца“, но този път в съвсем различна светлина – като помощник-треньор на новия наставник на Интер Кристиан Киву.

Италианските медии разкриват, че Коларов ще се присъедини към треньорския щаб на „нерадзурите“, с което поставя началото на нов етап в своята футболна кариера. След като окачи бутонките през 2022 година именно с екипа на Интер, Коларов не губи време и се впуска в треньорското поприще.

През 2023 г. той успешно завършва престижния курс в Коверчано, където получава и лиценз за спортен директор. Веднага след това поема ръководството на младежкия национален отбор на Сърбия, а преди това за кратко работи като спортен директор в Пиза. Сега, за първи път, Коларов ще бъде част от треньорския екип на мъжки професионален клуб, като ще работи рамо до рамо с Кристиан Киву – човекът, който пое Интер след напускането на Симоне Индзаги. Киву, който през миналия сезон помогна на Парма да запази мястото си в Серия А, сега е изправен пред ново предизвикателство начело на „нерадзурите“.

Коларов, известен със своята впечатляваща кариера в Лацио, Манчестър Сити и Рома, се завръща в Милано, за да предаде своя опит и страст към футбола на следващото поколение звезди на Интер. Очаква се неговото присъствие да донесе свежи идеи и допълнителна мотивация в съблекалнята на гранда от Серия А. С този ход Интер демонстрира амбиция да изгради силен и сплотен треньорски екип, който да върне отбора на върха в италианския и европейския футбол. Всички фенове на „нерадзурите“ с нетърпение очакват да видят как ще се развие новата ера под ръководството на Киву и Коларов.


Поставете оценка:
Оценка 5 от 1 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА